Teated

15.0kt – SÜGISMATK

23.0kt – TULEST TARGEM

29.okt – MESIMUMMID TARTU LOODUSMAJAS

30.okt – LASTELAVASTUS OKASROOSIKE – pilet 2€

.

„Alushariduse parimate praktikate jagamise õpiüritus.“
„Kunstiteraapia võimalused lasteaias“
06.08-30.09.2018

Sihtasutus Innove kuulutab perioodil 2016-2018 programmi „Pädevad ja motiveeritud õpetajad ning haridusasutuste juhid“ tegevuse „Õpetajate ja koolijuhtide professionaalse arengu toetamine“ raames välja taotlusvooru, mille eesmärk on toetada koolimeeskondade koostööd ja ühist õppimist, et aidata kaasa ühise õppimise kultuuri saamisele osaks haridusasutuste organisatsioonikultuurist, kaasava hariduse põhimõtete rakendumisele ja kohalike kogukondade teadlikkuse suurendamisele haridusvaldkonna suundumustest ja valikutest.
Iisaku Lasteaed Kurekellal sai Innovelt toetuse, et läbi viia pikk koolitus, mille eesmärkideks on:
ÕPETAJA PROFESSIONAALNE ARENG:
1. Üheskoos õppimisele motiveeritud ja üksteist toetav meeskond.
2. Eneseanalüüs ja reflektsioon on õpetaja professionaalse arengu tööriistad.
3. Kunstiteraapia elementide ja meetodite kasutamine igapäevatöös laste sotsiaalsete oskuste arendamisel.

Meil on olnud väga koolitusrohke augustikuu ja see jätkub ka septembris. Oleme vaadanud endasse, leidnud oma tugevusi ja saanud hulga häid ideid, mida oma töös kasutada. Koolitusel on osalenud kõik lastega tegelevad töötajad meie majast.

Link toiduraha ja kohamaksu muutuse kohta:

Lasteaiast väljaarvamise avalduse vormi leiad SIIT

.

.

Kuidas saab lapsevanem vähendada lasteaialapse stressi?

 1. Võimalusel paku lapsele nädala sees puhkepäevi, et ta saaks puhata suurest kollektiivist.
 2. Kui lasteaiavabu päevi pole nädala sees võimalik pakkuda, mine kord nädalas lapsele varem järele ja ole temaga koos, kasvõi jalutage teistkaudu koju vms.
 3. Pärast lasteaiapäeva algavasse huviringi võib lapse panna alates 4.-5. eluaastast ja siis soovitavalt mitte rohkem kui ühte huviring nädalas. Lapse arengule on parim, kui ta saab pärast väsitavat lasteaiapäeva olla koos perega.
 4. Võta iga päev pärast lasteaeda minimaalselt 15 minutit aega, et lapsega suhelda nii, et samal ajal ise millegi muuga ei tegele (sh autojuhtimine, toiduvalmistamine jne). Keskendu kuulamisele ja väldi kas-küsimust. Palu lapsel näiteks kirjeldada, mis talle täna meeldis/maitses, kellega ja mis mängu ta mängis, millises olukorras ta kurvastas või rõõmustas jne.
 5. Kui laps väljendab muret, siis väldi lohutamist, nõu andmist, analüüsimist või mure vähendamist (nt oh, pole hullu; sa oled lihtsalt väsinud; see nüüd küll mingi mure ei ole) vaid lase lapsel rääkida, püüa tema tunnetest aru saada ning neid tagasi peegelda: „Tundub, et sa tõesti väga igatsesid täna mind“ või „Sa pahandasid, et Pille sind lükkas, sest sa said haiget.“ Laps vajab eelkõige tunnet, et sa oled teda mõistnud.
 6. Kui pead argiõhtul tegelema kodutöödega, kaasa laps mänguliselt appi. Vanemad mõtlevad tihti, et teevad kiirelt kodutööd valmis, et siis lapsega mängida. Kuid lastele meeldib tegeleda n-ö päris asjadega. Vastavalt lapse vanusele ja oskustele saab ta toiduvalmistamisel näiteks asju segada, hakkida, ulatada ning samal ajal võite arutada, mis loomad veel porgandit söövad, millest tehakse jahu jne.
 7. Lasteaialaps peaks õhtul uinuma umbes kell 20-21.30. Õhtuseks lõõgastuseks ei sobi teleka vaatamine ega arvutimäng, kuna need on liigselt stimuleerivad ja lapsel on raske uinuda. Mida lähemal on magamisaeg, seda aeglasemad peaksid olema tegevused, tasasemad hääled, hämaram valgus. See kõik soodustab rahunemist. Kui magamaminek võtab pikalt aega, alusta unerituaalidega (riietumine, pesemine, unejutt) kasvõi tund aega varem.

Kokkuvõttes võib öelda, et agressiivsust, virilat tuju ja keskendumisraskusi tekitavad lastes eelkõige väsimus, unevõlg, liigne stimuleerimine ja vähene või nõrk kontakt ema-isaga.

Tule küsi psühholoogilt nõu või loe rohkem nõuandeid lapsevanematele: www.sinamina.ee/e-noustamine

 

Armas lapsevanem!

REGISTREERI KASUTAJAKS

www.eliis.ee

Kõige lihtsam ja turvalisem viis ELIISi kasutajakonto loomiseks on ID-kaardiga või Mobiil-ID’ga lihtsalt sisse logides

Sisene ID-kaardiga

Sisene Mobiil-ID’ga

LAPSEVANEMALE

 • LAPSE ARENGU JÄLGIMINE
 • TEADETE LUGEMINE
 • SÕNUMITE SAATMINE
 • SÜNDMUSTE KALENDER
 • GALERII
 • DIGITAALNE ARENGUMAPP

Lastevanemate rahulolu 2017 näete  SIIT

.